Sağlam, Çevik, Güçlü ve Ekonomik...

Danışma: +90 324 235 66 01 pbx

Stralis

Eurotronic Şanzıman


Stralis in şanzıman alternatifleri içinde bulunan Eurotronic şanzıman , ön göğüste bulunan kumandasıyla 3 modda kullanılırken, direksiyon kolonu üzerindeki kumandayla da vites değişimlerine imkan vermektedir. Otomatikleştirilmiş şanzıman pek çok  teknolojik özelliği standart olarak sunmaktadır.

Avantajlar oldukça fazladır: Manuel şanzıman ile karşılaştırıldığında 50 - 60 kg arasında daha hafif , daha az yer kaplayan ve  daha az pnömatik ve elektrikli bağlantısı gerektiren bir şanzıman.

Senkormeçlerin olmaması vites değişimini daha kolay ve hassas bir hale getirir: Sistem yanlış vites seçimini engeller ve motoru aşırı devirlerden korur.

EuroTronic şanzıman tam veya yarı otomatik modda kullanılabilir. Otomatik vites geçişi yük koşullarına, yol koşullarına ve sürüş stiline göre hesaplanır: Araç performansı, yakıt tüketimi ve konfor bu esnada optimize edilir. Düşük hızdaki  manevralar için aracın çok daha iyi kontrol altında tutulmasını sağlayan bir özel mod  mevcuttur (ileri ve geri vitesleri için) .Örn. yükleme rampalarına geri geri yanaşma, römorkları bağlama ve kapalı alanlarda manevra sırasında treylerin ayrılması ve takılması gerektiğinde. Bu fonksiyon ise gaz pedalınınelektronik olarak  %70 oranında artırılması şeklinde gerçekleştirilir. Debriyaj kullanımı çok daha hassastır ve sürücü tarafından gaz pedalı üzerinden kontrol edilebilir.